Doktorluk

Almanya’daki hastane ve muayenehanelerin yaklaşık 5.000 doktor açığı var. Yurt Dışında Tıp alanında mezun olmuş kişiler 2012 yılından bu yana Almanya’da doktorluk izni alabiliyor.

Bu hem AB vatandaşları hem de AB dışı ülkelerden gelen tıpçılar için mümkün. Bunun önkoşulu, adayların sahip oldukları diplomanın Alman tıp eğitimine eşdeğer olarak tanınması.

Bu noktada Türkiye'de Doktor olmuş kişiler uzmanlığına göre istenilen Almanca Dil becerisine sahip olduğunu ispatlama halinde Almanya'da mesleki tanımayı yapıp hemen uzmanlık alanında işe başlayabiliyor. Bu nedenle diğer sağlık grubu çalışanları gibi Doktorlar da çok avantajlı konumda.

Başvuru belgelerinizin hepsinin tam olması halinde, sizin için yaklaşık 8 Hafta içinde ön çalışma izni (Beruferlaubnis) alıyoruz ve anlaşmalı Hastanelerimizde de hemen iş buluyoruz. Sizin ve Hastanemizin karşılıklı anlaşması ve iş sözleşmesi imzalamanız halinde en kısa sürede Almanya'ya vize ve oturum alıyoruz. Tebrikler artık Almanya'da bir işiniz ve hayatınız var...

Hemen Başvur

Paylaş

WhatsApp ile Ulaşın